Holešovské děti v pohybu

3. 7. 2013
Foto: Holešovské děti v pohybu

Čtvrtý ročník projektu Holešovské děti v pohybu je za námi. Každý, kdo přihlížel městskému finále, které se konalo 18. června 2013 ve sportovní hale

1. Základní školy Holešov, si mohl udělat vlastní názor na smysluplnost a význam této akce.

Přes obrovské horko se v tento den téměř tři stovky dětí z holešovských mateřských a základní škol radovaly z pohybu a společným cvičením za účasti rodičů, učitelů a dalších sportovních fanoušků zakončily čtvrtý rok pohybových aktivit.

Letošní finále programu podpořila opět řada významných osobností: této akci udělil záštitu hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák, osobní účastí i finančně ji podpořil Zdeněk Grygera, fotbalový reprezentant a holešovský rodák, a stejně tak poslanec PSP ČR Josef Smýkal, který stál u vzniku tohoto projektu a podporuje jej po celou dobu existence. Dalšími sponzory byla Olympia o.s.,  Zlínský kraj, Asociace školních sportovních klubů ČR a o.s. Každý může pomáhat. Slavnostního zahájení se rovněž zúčastnily ředitelky všech mateřských a základních škol Holešova, osobnost Holešova Mgr. Alena Grygerová, zastupitelka města Holešov Ludmila Štaudnerová a nechyběl ani populární zpěvák Standa Hložek.

Po úvodním nástupu cvičily děti z jednotlivých škol na připravených stanovištích, a ukázaly všem divákům v hale, jak pilně se připravovaly v průběhu školního roku jednak v rámci pravidelných školních aktivit, jednak při cvičení jednotlivých škol. Tradiční zpestření programu předvedl svými písněmi Standa Hložek, jehož hudební vstupy zvedly doslova celou halu na nohu a roztancovaly všechny přítomné děti i dospělé.

Všem, kdož podpořili finančně, organizačně i morálně cvičení a sportování dětí v letošním roce, a tím se podíleli na vzniku pozitivního vztahu u malých cvičenců k pohybu obecně, patří velké poděkování: jsou to výše uvedení sponzoři, ředitelky a učitelky mateřských a základních škol, cvičitelé z jednotlivých základních škol a gymnázia, rodiče, kamarádi a sportovní fanoušci – všichni, kterým není lhostejný životní styl a formování návyků u malých dětí.

Holešovské děti v pohybu se těší na pátý ročník !!!

Mgr. Svatava Ságnerová