Orion Florbal Cup - Republikové finále

21. 2. 2011
Foto: Orion Florbal Cup - Republikové finále

Ve dnech 14. - 17. února se v Plzni konala 2 republiková finále ve florlbalu III. a IV. kategorie, Orion Florbal Cup.

Na rozdíl od 1. ročníku, kde turnaj probíhal na dvou místech, se plzenští pořadatelé museli vypořádat s oběma koly soutěže.

Od 14. do 15. února se utkala družstva chlapců a dívek III. kategorie. V kategorii děvčat bylo nejlepší družstvo ze Základní školy Komenského z Nového Města nad Metují, mezi chlapci zvítězilo družstvo ze Základní školy Rudná.

IV. kategorii, jejíž soutěž se konala 16. - 17. února, vyhrála děvčata ze Základní školy Františka Kupky, Dobruška   a chlapci ze  Základní školy Jemnice.

Děti měly možnost se zúčastnit doprovodných soutěží, při kterých dostávaly čokolády od Orionu. Při závěrečném vyhlašování vítězů byli vyhlášeni a odměněni také nejlepší jednotlivci  doprovodných soutěží.

Musíme pochválit pořadatele, kteří své první republikové finále zvládli na jedničku. Tím ale jejich starosti neskončily, připravují už další akci, a to mistrovsktví světa ve florbale středních škol ISF florbal 2011, který se bude konat ve dnech 23. - 29. května.

Reportáže a rozhovory z 2. ročníku Orion Florbal Cupu si budete moci přečíst v příštím čísle našeho elektronického časopisu Zrcadlo školního sportu, které vyjde začátkem března.

Zhodnocení 2. ročníku vedoucím projektu Ladislavem Peterou:

S „Hvězdou“ Orion v zádech!!

Orion Florbal Cup 2010/2011 vyvrcholil republikovým finále v Plzni!

Především chceme poděkovat všem pořadatelům okrskových  a okresních kol, kterých letos bylo více než v loňském roce, a navíc většinu okresních finále jsme již odehráli do prosince 2010. více